Choď na obsah Choď na menu
 


ZAMYSLENIE NA FACEBOOKU- debata?

4. 10. 2011

Dávam prečítať len zamyslenie čo som napísal -ja viem že som magor..........nie rozhodca.........

Platinip Máťuš-Rača

ZAMYSLENIE: Je mi fakt smutné tu dodať že račiansky mládežnícky futbal je asi na periférii záujmu miestneho úradu-prečo? Organizujeme veľký turnaj detí a na programe račianskeho vinobrania nie je o tom ani zmienka, aj keď nie o nás mal tam byť aspoň turnaj starých pánov namiesto ktorého to organizujeme(dostali sme 300€ to áno ,ale len ceny nás stály 290€).Príde AS Trenčín,Spartak Myjava,Hodonín ne...viem akú propagáciu by chceli kompetentný. Bude tam možno 300 a viac ľudí. V nedeľu hrajú mládežníci majstrovské zápasy ,prosím ani zmienka pritom hráme o 2. miesto v 2.žiackej lige.Hlavne že je tam rendez cup,old boys poz.hokej,bmx, šachy -proste je mi to už smiešne.Netvrdím že futbal je stred vesmíru , ale pozná niekto populárnejší šport na svete, až mi to pripadá že to je naschvál, ak nás tu nechcete , kľudne nám to povedzte. Máťuš Pavol

Začiatok formulára

Michal Drotován V rámci rozpočtu na rok 2012 je možné uvažovať o navýšení prostriedkov na šport - ak však začneme uvažovať o vytvorení klubu pod záštitou MČ, tak jedine športového klubu, ktorý by zahrňovala nielen futbal, ale aj iné športy.
Na zajtrajšom zastupiteľstve navrhnem, aby sa k rozpočtu na rok 2012 mohli vyjadriť aj obyvatelia Rače - ale v zmysle - kde treba koľko pridať a kde treba rovnakú čiastku ubrať.
Pre FK Rača bola ponuka, že môžu dostať aj vyššie dotácie, musia však predostrieť presný plán, ako si predstavujú fungovanie vzťahu MČ- FK vrátane presne vyčíslených položiek, na ktoré má dotácia ísť - nič také neurobili - na komisii sme sa teda dohodli, že dostanú dotáciu na rok 201 - 10 000 € - ak však na budúci rok opäť nebudeme mať na komisii nič konkrétne, tak FK Rača bude mať veľký problém dostať dotáciu.
Dotácie sú a vždy budú samozrejme zamerané na podporu mládeže.

Marcel Laurinsky ‎:) Existuje klub (ako O.Z.) ktorý svojimi stanovami, dokáže zastrešiť viaceré zložky športových odvetví. A dokonca nesie aj ducha našej obce, minimálne v názve. Btw. Michal, aký zhruba plán by mal predostrieť FKR? Myslíš projekt typu- € lopta, € kužeľ, atď...?

Platinip Máťuš-Rača Aspoň som tu urobil debatu a aby aj sranda bola tak navrhujem zriadiť "golfový klub, garantujem že do mesiaca sa nájde sponzor, pozemok ,členovia a potom tam pozveme zabávačov typu Ady Hajdu,Roman Luknár a podobných "hercov"..."

Platinip Máťuš-Rača A chcem sa len opýtať čo stojí taký Samo Tomeček , alebo Hex-úryvok z textu "pohádal som sa s priateľkou tak som ju zavraždil"

Marek Porvazník Račianske vinobranie šíri dobré meno Rače. Je úzko späté aj s bohatým kultúrnym programom. Program vinobrania sa tvoril dlho. Väčšia časť programu je krytá zo sponzorských peňazí . Sponzori majú vystavené svoje logá počas kultúrnych vystúpení. A o tom to celom je , v dnešnej dobe treba hľadať hlavne sponzorov, pretože nie všetkých ľudí v Rači zaujíma len šport. Určite viac ocenia opravené chodníky, zrekonštruované budovy škôl, detské ihriská a podobne.Ja osobne by som tiež privítal oveľa väčšiu sumu na šport, žiaľ MČ nie je ziskový podnik a môžme pracovať len s financiami ktoré boli pridelené.Existujú však združenia, ktoré vyhlasujú výzvy na pridelenie dotácií na šport.Finncie na chod klubu sa dajú a hlavne na mládež sa dajú získať taktiež podaním žiadostí na BSK a Magistrát. Tieto inštitúcie tak isto zverejňujú výzvy na svojich stránkach.žiaľ dnešná situácia v športe je taká, že si predstavitelia klubu zháňajú sponzorov, aby mohli vôbec fungovať.

Marek Porvazník A Tublatanka, Hex či Tomeček patria k špici v Slovenskej hudobnej scéne.Nemôžeme tu mať každý rok Desmod, IMT, či Smatanovú. A čo by sa dialo keby sme pozvali Elán, ktorý požaduje za vystúpenie oveľa vyššie sumy ako celý program dokopy.

Marcel Laurinsky Koniec koncov, pracujú na úrade s takým rozpočtom aký je nadstavený. A Michal popísal kritéria navýšenia dotácie pre FKR, takže si myslím, že tam FKR nie je až na takom okraji záujmu. A keď si to vezme v percentuálnych vyjadreniach, tak FKR predsa keď dostal 10 000€ z 24 000€ tak je to necelých 42% z celkovej sumy na to určenej. Oproti ostatným klubom je to takmer vo všetkých prípadoch 10-násobne viacej. Zostáva nám veriť, že v budúcoročnom rozpočte bude viac peňazí na dotácie. A na vinobranie je tiež vymedzená čiastka, ktorú Mč na to použila. Možno o rok zoberú 10 000€ z vinobrania a presunú ju k Vám do FKR, kde je to tak prepotrebné.

Platinip Máťuš-Rača Marek ruku na srdce k špici,ako čoho smotánky ešte Tublatanka ale ten výplod superstar prosím pieseň by mala niečo vyjadriť, mať posolstvo, neviem ja tomu nerozumiem, ale asi tak ľudí treba zabaviť a nie vytvárať podmienky aby sa realizovali , aby mládež športovala a zdravo sa vyvýjala, ale hovorím ja tomu nerozumiem poviem pravdu...

Juraj Zvirinsky Marcel čudujem sa ti čo všetko a ako vieš okomentovat okolo futbalu ktory aj ty hravaš,Marečku- ty vieš najlepšie kolko dava Svaty jur na futbal v Juri a neviem či by sa na MiU nenašlo 0,1% z rozpočtu ktory bol uvedeny 7 OOO OOO e na miestnu čast Rača, a ešte pán Drotován kedy ste bol naposledy v Rači na ihrisku sa pozriet kolko deti tu beha a ako sa ma ihrisko udržiavat ked je každy den max. vytažene a pokial viem pan ŠIMONIČ predostrel fungovanie FK v Rači ale to by si ho museli vypočut miestny poslanci a začat rozmyšlat o tom ako by sa mali zlepšit podmienky na sport a nie sa prezentovat futbalom len vtedy ked sa zvolebnieva.

Marcel Laurinsky Ďuri, jasne som napísal, že s p. Máťušom súhlasím a taktiež vravím, že do FKR sa nedáva toľko peňazí koľko by potreboval. Preto dúfam, že v budúcoročnom rozpočte budú navýšené dotácie pre športové kluby. Ideš ma tu súdiť za moje príspevky, ktorých podstatu si asi nepochopil, keď tu na mňa útočíš? Vieš čo pre mňa FKR znamená. Možno som príliš moc "obkecal". Ale na druhej strane si treba vypočuť aj argumenty ľudí z MiÚ. Prečo by napr. poslanec M.Drotován mal klamať tu na verejnej diskusii.

Marek Porvazník Všetko je to začarovaný kruh odvíjajúci sa od majetkovoprávnych vzťahov,Musíme sa všetci spojiť a dostať areál do majetku MČ, tým by sa veĺa vecí vyriešilo a Mč by mohla potom vstúpiť výraznejším podielom

Marek Porvazník Jurko a v Juri je celý areál mesta, takže investuje do svojho a o tom to celé je,a samozrejme klub má aj svojich sponzorov ktorých zohnalijeho členovia.

Peter Pilinský Za tu chybu, ktora sa vyskytla ci uz na plagate alebo v prilohe RACIANSKEHO VYBERU sa dodatocne ospravedlnujeme. (Svoj podiel viny ma asi kazda strana). Na webe uz je uverejnena pozvanka:http://www.raca.sk/dokumenty/oznamy/dd31378a_pozvanka%20MMS.pdf
Zaroven sa mi podarilo zabezpecit, aby v nasledujucom cisle nezavislých novin Racan, ktoré budu distribuovane uz tento tyzden je avizovaný turnaj uz v programe uvedeny. Som rad, ze sa chlapci z FKR podujali takyto turnaj zorganizovat.

Peter Pilinský Este som zabudol napisat, ze som sa bol pozriet v piatok podvecer na stadione a na ploche trenovalo cca 5 muzstiev, Vyzeralo to tam ako v mravenisku. To druhe treningove ihrisko, resp. ihrisko FK Krasnany by sa nam hodilo ako sol.

Michal Drotován Dobrý deň pán Zvirinský, čo sa týka predloženého konceptu od pána Šimoniča, tak ten prikladám, iný návrh sme ako poslanci nevideli:
http://www.scribd.com/doc/65549248/FK-Ra%C4%8Da
Čo sa týka poslaneckého návrhu - tak návrh bol, že FK Rača dostane v prvom kole 8000 € a následne predloží finančnú analýzu a na základe nej dostane ďalších 6000 € (spolu 14000€)- FK Rača a starosta to odmietli a chceli 10000 € bez finančnej analýzy. Bolo to však zo strany poslancov podmienené tým, že na budúci rok už FK Rača bez finančnej analýzy a konkrétneho rozpisu na čo sa peniaze použijú už dotáciu tak ľahko nedostane - ináč to bude iba každý rok stále o tom istom.
PS: Samotná FK Rača podala žiadosť na dotáciu po termíne, takže ak by poslanci nevyšli FK Rača v ústrety, tak nemuseli tú žiadosť akceptovať.

Michal Drotován PS: Ináč je výborné, že sa tu rozvírila taká diskusia, vďaka patrí všetkým prispievajúcim! Verím, že podobná diskusia bude aj pri chystanom rozpočte na rok 2012. Viac hláv, viac rozumu :-)

Platinip Máťuš-Rača Peťo ja som myslel aj to že vlastne v nedeľu sú vždy zápasy , ale roky sa to v programe ignoruje a pritom mládež hrá tri zápasy. Však podľa mňa je logické aby sme boli v programe ako klub všade to tak chodí.

Marek Porvazník Palinko súhlasím s Tebou, vieš ale športové kluby posielaju same svoju prezentáciu do RV a jasne súhlasím, nič by sa nestalo keby to na plagáte nebolo.Ale o tom, že si to prajete zverejniť a podobne som od Vás nič nepočul, ale pán starosta má pravdu svoj podiel viny majú obidve strany.A tak sa s toho poučme, všetko čo si budete priať v rámci propagácie mi posielaj a ja to zabezpečím aby sa to všetko zverejňovalo. Kludne posielaj aj hodnotenie zápasov, či turnajov a ja to dám redakcie. Ale to si musíte robiť vy, tak napríklad ako to posiela Spartansklub, stolný tenis či KPH Rača.Takže dúfam že odteraz bude už naša spolupráca len na 100 % úrovni a poučíme sa z vzájomných chýb, pretože nám ide všetkým o to isté o zdravú mládež.

Platinip Máťuš-Rača Ja sa len pýtam prosím bez hexu,tublatanka,sama tomečka by nebolo vinobranie v Rači.Tie ich nehorázne honoráre a požiadavky.Hviezdy prosím prídu do Hainburgu a nikto ich nepozná.Keby im nikto také peniaze nedal rak to ani nepýtajú, pre nich kríza neplatí. Nám sa tu vytýka že sme dostali 10 000€ na celý rok činnosti.PROSÍM AKÝM PRÁVOM sa dá len tublatanke 6 000€/hodinu. Prosím ak normálne rozmýšlame aká je to diferenciácia však to je normálne, koľko má lekár, učiteľ, záchranár, hasič, policajt na hodinu a títo ľudia niečo vytvárajú alebo chránia je to proste hanba že takto rozmýšľame. Je kríza podporme račiansku kultúru a šport.Ja hovorím v areáli račianskeho futbalového štadióna vybudujme trebárs areál zdravia a športu , ktorý bude slúžiť všetkým či klubom ale aj obyvateľom Rače a Krasňan.(umelú trávu,pieskoviská,preliezky,volejbalové ihiska-2,dráhu okolo štadióna opraviť pre bežcov.Je tam kúpalisko ,veľké parkovisko,dráha bmx,štadión,budova pri ktorej by mohla byť sauna,regenerácia,reštaurácia,klubovňa-prer verejnosť.Športovci v Rači by sa mali spojiť a byť podporavaný .Vážim si každého človeka , ktorý sa dnes venuje deťom.

Platinip Máťuš-Rača Mareček OK budeme posielať svoju prezentáciu aj požiadavky.

Platinip Máťuš-Rača Asi si kúpim gitaru a angažujem a s chlapcami budeme spievať takýmto magorom a zabávačom sa platí 1000x viac za hodinu. Prosím mládež učme vzťahu k športu, k rodine, k ľudom, k náboženstvu a nie len zabávať, to sa naučia sami.

Marek Porvazník No vidíš ako sme sa dohodli, nie sme tu aby sme sa hádali alebo si kládli polená pod nohy, ale vzájomne si pomáhali spolupracovali a venovali sa mládeži a nielen v organizovanom športe, ale hlavne v tom rekreačnom čo je vlastne úlohou športového referenta. A Vinobranie by určite bolo, ale kultúrny program musí byť na vysokej úrovni, žial požiadavky umelcov sú vysoké a my s tým nič nespravíme.Napríklad pri vinobraní v Znojme vystupuje napr. Vondráčková, ale jej zaplatenie je hradené z kvázi vstupného, alebo mýtneho,ktoré vyberajú na vastupných bránach do mesta, žiaľ my nemáme takú demografickú polohu a nieje to reálne a uznaj sám, že vystúpenia skupín k vinobraniu patria . Tie časy keď hrali pre ľudí z nezištných dôvodov sú už dávno preč a je to biznis.Ale treba aj program, by si neveril aké sú priaznivé ohlasy napr. na Tublatanku, koľko ľudí príde do Rače viac menej len kvôli nej.A uznasj vinobranie a Rača sú úzko späté. Jedine že mi dvaja založíme kapelu Márna Snaha a vystúpime zadarmo :D:D

Marek Porvazník Geografickú polohu sorry :D

Marcel Laurinsky Je to o ľudoch... Verím, že sa to konečne po niekoľkoročných žabo-myších vojnách, medzi MiÚ a FKR a medzi jednotlivými ľudmi, zmení. A pritom stačí len trocha empatie. Nech Rača a jej obyvatelia, malí aj veľkí napredujú a robia dobre meno Nám všetkým Račanom a nech ich v tom všetci podporujeme.

Marek Porvazník Pekne si to napísal Karasko :D ale myslím si že o empatiách nemôže byť reč, však aj ja som sa naučil trénovať v FK Rača a som na to hrdý :D

Michal Drotován PS: Len teraz som si všimol, že pán starosta píše, že bude turnaj spropagovaný v "nezávislom periodiku Račan". Propagácia je fajn a držím turnaju palce, hovoriť však o časopise, ktorý vydáva zamestnanec mestskej časti Martin Jóna ako o nezávislom je dosť zavádzajúce. To len pre poriadok.

Jozef Mórik Michal..nehladaj zas silou-mocou nieco o com nie je pointa..... ak si to dobre precitas, ide o to, ze to bude aspon v tomto periodiku, aby bola o tom informacia ked uz nie je z urcitych pricin v racianskom vybere.... nepolituzuj vsetko :-)

Michal Drotován Hej, ale uznáš, že ak vydavateľom Račana je zamestnanec úradu je to prinajmenšom podivuhodné.

Jozef Mórik a co to ma spolocne s Racianskym futbalom? pozri..toto si mozme prebrat spolu na kave... kazdy predsa moze, vydavat co uzna za vhodne a je na ludoch co akceptuju a co nie..... nie je predsa nikde povedane, ze Ty ako predsatavitel komunalu nemozes ak uznas za vhodne vydavat napriklad noviny... ja si naopak myslim, ze je dobre ak si mozu ludia vybrat co ich zaujme..kludne by som prijal, ak by tu bolo aj 5 periodik.... vsak o Raci sa da pisat donekonecna

Marcel Laurinsky Akurát som si prezrel Račan v ".pdf" formáte a o turnaji ani ťuk :

Jozef Mórik v prilohe vinobranie....odsek..sportove podujatia

Renata Rei Štilhamerová nemá prosím niekto informáciu čo sa bude diať na ploche ihriska na Mrázovej ? v minulosti okrem udržiavaného ihriska a hráčov tam boli hojdačky a preliezky pre deti bývajúce v okolí ....... teraz je tam situácia hrozná, sú tam pováľané unimo bunky, jama, špina a otvorená brána :-(

Jozef Mórik uz niekolko rokov ma ten areal z vacsej casti sukromny investor, ktory uz v minulosti planoval nejaku vystavbu.... a ak sa nemylim aj mesto tam ma, ale vyrazne mensiu cast..podla uzemneho planu je to urcene na vystavbu.... bohuzial..mrzi ma to hlavne z toho hladiska, ze to bol vynikajuci stadion pozemneho hokeja s krasnou travou..esteze bol aspon nahradeny umelym povrchom na Plickovej ul.

Renata Rei Štilhamerová škoda :-( a ďakujem za odpoveď

Marcel Laurinsky Máte pravdu prehliadol som to, ospravedlňujem sa. Očakával som trošku väčšiu propagáciu ;). Keď už si A- mužstvo zaslúžilo dvojstránku, mohol byť plagátik na tento mládežnícky turnaj aspoň na A5 :)

Jozef Mórik ako bolo vyssie uvedene, chyba nastala niekde inde..... v Racane to bolo len dodatocnedoplnene, nakolko asi uz bola ukoncena uzavierka cisla..cize aspon sa to dostalo v ramci programu vinobrania.....

Jozef Mórik Racan sa aj v minulosti venovalô futbalu v Raci (mladeznickemu) takze predpokladam, ze snad v najblizsom cisle-cilach bude aspon zhrnutie vysledkov mladeznickych timov a s nad opat aj vyfotene mancafty

Platinip Máťuš-Rača pán Mórik vy srandujete celý pozemný hokej sú 4 kluby na celom Slovensku na ich umelú trávu nemôžeme ísť aj keď sme chceli zaplatiť, kto je ten súkromný investor prosím? ako sa k tomu dostal k tým pozemkom?,deti ,kluby školy nemajú kde športovať a vy ako toto zahlásite,proste neviem ja tam necítim žiadny záujem o športoviská...

Platinip Máťuš-Rača pani Štilhamerová toto je chabé vysvetlenie nie....

Platinip Máťuš-Rača pán Mórik vynikajúci štadión pozemného hokeja, nehnevajte sa to ako si robíte srandu z ľudí ...to môžete povedať akurát tomu čo tomu nerozumie...pozemný hokej potrebuje super rovný povrch , prosím pred 3 rokmi sme tam trénovali ,bolo to hrbaté a problém aj pre futbal aj sme to chceli rokovali sme s pozemkármi aj nám to chceli dať do užívania bohužiľ prišiel súkromný investor- prosím koho zásluhou a ako sa volá a kto to je?

Platinip Máťuš-Rača pán Mórik prosím chcem sa len opýtať prosím viete kde je račiansky futbalový štadión ? ja som tam každý deň , ale Vás som tam ešte nevidel.......prídite sa ukázať a porozprávať medzi ľudí, ďakujem....

Platinip Máťuš-Rača som rodený RAČAN

Marek Porvazník Pán Morik bol jeden z tých, ktorý v minulosti iniciovali stretnutie medzi poslancami MZ a zástupcami klubu a aj jeho nemalou zásluhou dostao FK Rača tri krát výnimočnú dotáciu. Pán Mórik je človek ktorý sa rozumie nielen futbalu , ale aj športu celkove a patrí medzi tých ktorý sa snažia aby v Rači bolo čo najviac športovísk a medzi nich patrí určite aj pán Drotován :D čo sa týka pozemného hokeja, ihrisko si postavili z vlastných grantov a vďaka výbornej spolupracujúci medzi zväzom a klubom KPH Rača. A znevažovať ich si myslím že jue neopodstatnené keď sú v ňom reprezentanti, reprezentantky aj z radov mládeže a hrajú v Medzinárodných vysokých súťažiach.

Peter Pilinský Merak ty teraz nefacebukuj a makaj. Zacina Vinobranie urcite je dost roboty v terene. K tomuto sa mozme vratit v pondelok.

Marcel Laurinsky ‎:D

23 septembra o 13:38 · Páči sa mi toNepáči sa mi to

Jozef Mórik myslim si, ze reagujete velmi neadekvatne, pritom ma vobec asi nepoznate.... myslite si , ze ste jediny, ktoreho trapi raciansky futbal? ano aj ja som hraval ako ziak vtedajsej Lokomotive Raca.... a obcas si zajdem na stadion, nie sice kazdy den ale iba parkrat v roku..... neviem na zaklade coho mi tu vyhadzujete na oci pozemny hokej, ja som len odpovedal na otazku p.Stilhamerovej ohladom ihriska na Mrazovej a konstatoval, ze sa aspon zachoval tento sport na Plickovej..........a co sa tyka samotnej Plickovej, na to sa treba pozriet do minulosti .... este myslim za pana Bielika vznikol tento areal a podmienky prevadzkovania...a nechcite odomna aby som snad riesil vlastnicky vztah k pozemkom na Mrazovej..objasnil som skutkovy stav a bohuzial tento sa uz nezmeni..... opat sa treba vratit do minulosti ak Vas to zaujima a zistit kto a preco a akym sposobom nadobudol tento pozemok......... ubezpecujem Vas , ze moj zaujem o sportoviska je mozno vacsi ako Vas, uz v minulosti som predkladal ako poslanec par navrhom vystavby, rekonstrukcie ihrisk, ked vtedy este aj boli prostriedky v obecnej kase... ja za to nemozem, ze minule zastupitelstvo nemalo zaujem o vacsie investicie...... aspon som presadzoval dotacie prave hlavne do racianskeho futbalu , aj ked to tak isto boli velmi ostre vymeny nazorov..... ja pevne verim, ze snad po stabilizacii financii v obecnej kase budeme moct vo vacsej miere investovat hlavne do sportu...... pevne verim, ze dnesny den ste len nepravom nahnevany a kedykolvek sa s Vami rad stertnem a podebatujem o spore

Jozef Mórik sporte :-)

Platinip Máťuš-Rača Ja si nemyslím ,že by to bol spor a nie som nahnevaný vôbec,je to výmena názorov,ja nemám byť prečo na Vás nahnevaný a z voči Vám... by ste boli dokonca prekvapený čo sme spravili pre Vás...Pán Mórik prídite na štadión veľmi rád sa s Vami stretnem a rád by som sa porozprával a verím že by sme našli spoločnú reč vo veľa veciach...som tam aj zajtra....dnes bol veľký turnaj detí škoda,že ste neprišli radi by sme Vás privítali, Peter tam bol....neadekvátne možno preto , že ma hnevá koľko sa dáva na šport.... 0,3% z rozpočtu a potom sa tí chudobný hádajú kto koľko dostal, ja neviem čo si majú o tom ľudia myslieť , chodte medzi ľudí a opýtajte sa ich aký majú nato názor. Ja osobne si myslím , že šport,školstvo je určite dôležitejšie ako oprava chodníkov...tie chodníky v takom katastrofálnom stave nie sú...koľko peňazí sa na ne určila?...

Jozef Mórik ja som uz v minulosti navrhoval, ze najlepsie by bolo vyclenit z kazdorocneho rozpoctu cca. 4 % na sport... to by bola stabilita a istota financii....a najradsej by som bol, keby to bolo aj na urovni statu......ale chapem na druhej strane, ze naozaj momentalny rozpocet, ledvy pokryva zakladne vydavky na chod obce.... k tym chodnikom.... tak ako je nas sportovych nadsencov, tak aj urcite na druhej strane su prave zastancovia napr. opravy chodnikov-starsi ludia, mamicky s kocikmi, invalidi a pod..... urcite je zaujem o zvysenie dotacii aj zo strany starostu a aja poslancov.... bude sa kreovat novy rozpocet a pevne verim, ze sa navysia aj financie do sportu..... a co sa tyka samotneho futbaloveho klubu, tam treba podla mojho nazoru pristupit k transformacii klubu so spoluucastou obce...je to narocny proces, ale treba najst cestu a riesenie, lebo neda sa spoliehat, ze bude vsetko tahat len obec, ale samozrejme treba zhanat aj externe zdroje financovania...... kazdopadne dakujem za pozvanie, ale uz tento vikend to urcite nebude aktualne..kedykolvek sa mozme stretnut aj cez tyzden....

Rado Simonic Rad by som pridal i niekolko svojich postrehov k horeuvedenej diskusii, hoci uprednostnujem osobne stretnutie pred takymito verejnymi diskusiami. Uz nejaky ten piatok sa tiez venujem futbalu v Raci a mam na starosti ekonomiku a financie. Kedze som nebol som na uvedenom stretnuti, tak neviem objektivne posudit, na com konkretnom sa komisia nakoniec zhodla. Moja informacia je trochu ina. A teda, bud 10 a ziadna dalsia debata, alebo 8 + 8 tisic po predlozeni, nazvime to "rozpoctu". Ja viem o tom, ze sa prijal prvy variant, teda 10.000 Eurova dotacia a ziadna dalsia debata v tomto roku. Skutocne nie je problem predlozit detailnejsiu koncepciu rozvoja sportu v Raci. Konecne, niekolkokrat sme o tom uz hovorili i s funkcionarmi nasej samospravy. Suhlasim, ze zly stav sportovisk v nasej MC je vo velkej miere dosledkom minulosti a najma vzhladom k mojmu bradatemu posobeniu v FK Raca by som mohol celkom presne rekonstruovat celkovu genezu pokusov nasho FK o zverenie arealu do spravy, pozor, nie FK, ale MC. Bohuzial,nikdy sme nenasli pre tieto nase snahy podporu na MU (je to uz 16 rokov trvajuci evergreen). preto sme ocenili zaciatok dialogu s novou garniturou, ktory by mohol viest ku konecnemu rieseniu vo forme MSK. Urcite je a bol problem i na nasej strane, ze nie celkom aktivne sme komunikovali nase potreby s MU, resp. poslancami. Bolo by zrejme ziaduce, keby sme v dohladnom case zorganizovali stretnutie vsetkych zainteresovanych, na ktorom by sme mohli predlozit nasu predstavu, ako by mohla spolupraca vsetkych sportovych klubov a zdruzeni nasej MC fungovat v tesnej spolupraci s MC. Ak by sa nasiel cas a priestor, tak v tyzdni od 17.10. by sme vyssie uvedenu koncepciou, resp. jej navrh, vedeli predlozit na prve posudenie. S pozdravom. Radoslav Simonic.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.